Wielu poszkodowanych otrzymuje od ubezpieczyciela bardzo niską wycenę szkody. Zamiast zdecydować się na przeprawę w sądzie, godzą się na zaniżone odszkodowanie. Można też uzyskać dopłaty do odszkodowań.

Dopłata do odszkodowania – na czym to polega?

Według statystyk większość odszkodowań w naszym kraju jest zaniżanych. Możesz udać się do sądu i odzyskać pieniądze lub zyskać dopłatę do odszkodowania OC od zajmującej się tym firmy.

Jeśli masz poczucie, że zostałeś oszukany przez ubezpieczyciela i powinieneś otrzymać więcej pieniędzy, możesz o to walczyć. Szkodę komunikacyjną z OC sprawcy, od której powstania minęły mniej niż 3 lata, możesz odsprzedać firmie zajmującej się skupowaniem tego typu roszczeń. Na rynku działa wiele firm oferujących dopłaty do odszkodowań z OC. To świetne rozwiązanie dla niecierpliwych lub niemających czasu na walkę na drodze sądowej.

Klient może sprzedać szkodę za gotówkę – to jeden ze zdobywających ostatnio dużą popularność sposobów na pozbycie się kłopotów i stresów związanych z ubezpieczycielem. Po odkupieniu szkody firma działa już na własny rachunek, aby odzyskać od ubezpieczyciela dopłatę.

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego, motocykla czy maszyny budowlanej, który został poszkodowany w wypadku lub kolizji drogowej, ale otrzymał zaniżone odszkodowanie, może otrzymać dopłatę do odszkodowania. Można walczyć w sądzie lub odsprzedać wierzytelność za ustalony procent jej wartości. Konsultacja z firmą zajmującą się takimi problemami nic nie kosztuje. Odkupywanie szkód to jedynie jedna z wielu propozycji z oferty firm odszkodowawczych takich jak np http://szkodaszkody.pl